• +372 5373 6802
  • E-R 9:00 - 18:00

Üheksa ehitusmaterjalide tootjat suutis eelmisel aastal kasvatada oma kasumit üle ühe miljoni euro, selgub Äripäeva infopanga koostatud valdkonna konkurentsiraportist. 

Heade tulemustega paistis raportis silma 6,9 miljoni euroga kasumisse jäänud Kunda Nordic Tsement, mille kasum kasvas aastaga 1,7 miljoni euro võrra. Firma suutis Eesti ja Balti mere äärsete riikide ehitustegevuse elavnemise tõttu võrreldes varasema aastaga suurendada nii tsemendi, klinkri kui ka killustiku müügimahtu. Müügimahud kasvasid nii Eesti, Läti kui ka Soome suunal ning uue ekspordi sihtkohana lisandus Norra.

Kunda Nordic Tsemendi tegevdirektor Meelis Einstein selgitas ehitusuudised.ee-leettevõtte kasuminäitajaid kommenteerides, et tsemendi müük kodumaal ja eksport kokku tõusid eelmisel aastal 20% ning õnnestus müüa ka klinkrit, mida aasta varem ei müüdud üldse. “See võimaldas kokkuvõttes osa aastast töötada kahe pöördahjuga ja suurendada klinkritootmist 60%. Nii töötaski mahuefekt eelmisel aastal meie kasuks, müügid olid suuremad, aga tootmise püsikulud ühiku kohta väiksemad,” avaldas Einstein. “Mõnes mõttes võtsime krediidina välja ahju ressurssi, lükates remonti edasi järgmisele ehk käesolevale aastale, sellepärast on selle aasta remondikulud suuremad,” lisas ta juurde.